موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

بهتر است پیش از ساخت موشن گرافیک، این سبک ویدیو را باهم بیشتر بشناسیم. موشن به ویدیوهایی می‌گویند که محتوایی متحرک دارند که معادل فارسی آن پویا می‌باشد. گرافیک نیز برای بیان تصاویر و طراحی به کار می‌رود. بنابراین موشن گرافیک به معنای تصاویر متحرک است.

از مزیت‌های ارائه یک کار به صورت موشن گرافیک، جذابیت و اثرگذاری بیشتر بر مخاطب در زمانی کوتاه می‌باشد.

چرا که در موشن گرافیک دیگر خبری از مجری‌های خشک و صحبت‌ها‌ی کسل کننده وجود ندارد و تماشای سخت‌ترین مفاهیم نیز با تلفیق موسیقی‌های چند لایه و تصاویری زیبا، دلچسب می‌شود.

در واقع موشن گرافیک مجموعه‌ای از تصاویر و طراحی است که در نرم افزارهایی مانند افتر افکت (After Effect) رندر گرفته می‌شوند. همچنین می‌توان گفت این سبک، هنری است برای پویا نمودن تصاویر و نیز ترکیب آن با صدا که در تبلیغات، ویدیوهای آموزشی و … و امروزه از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغ در دنیا می‌باشد.

موشن گرافیک چگونه ساخته و طراحی می شود؟

برای ساخت موشن گرافیک پیش از همه چیز، نیازها و اهداف کارفرما باید شنیده شود که این موشن گرافیک را با چه هدفی و برای چه گروه مخاطبانی می‌خواهد پخش کند؟

باید بدانید فرآیند ساخت موشن گرافیک تنها پیوند تصاویر و موسیقی و تحرک نیست بلکه باید قبل از همه چیز سنجیده شود که این تبلیغ چه هدفی دارد و می‌خواهد چه تصویری از برند ارائه دهد.

آیا کد‌های رنگی و فونت‌سازمانی شرکت شما در آن دیده شده است یا نه و ده‌ها مورد دیگر. به طور کلی ابتدا باید تصاویر را خلق کرد که این تصاویر خلق شده عموما وکتور نامیده می‌شود.

پس از طراحی تصاویر در نرم‌افزارهای مربوطه به آن‌ها تحرک بخشید و در نهایت صدا یا موسیقی را به آن اضافه کرد و در تمام این مراحل مهمترین عامل جذابیت موشن گرافیک، خلاقیت تیم سازنده آن است.

موشن گرافیک چگونه ساخته و طراحی می شود؟

موشن گرافیک در کجا ها کاربرد دارد؟

مارکتینگ و برندسازی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربردهای موشن گرافیک است اما این هنر در عرصه‌ها از جمله صنعت سینما و تلویزیون، ویدیوهای آموزشی، دنیای IT و طراحی وب سایت، به عنوان نوعی از هنر دیجیتال در دنیای هنر و تولید ویدیوهای سرگرم کننده در شبکه‌های اجتماعی نیز به کار می‌رود و از محبوبیت بالا برخوردار است.

تماشای نمونه کارهای
کاربردها و مزایای استفاده از موشن گرافیک 🎞️

موشن گرافیک از آن دست ویدیوهایی است که برای همه سنین و هر کسب و کاری قابل ساخت است و می‌تواند نگاه‌ها را به آن خیره کرد.

فرق موشن گرافیک و انیمیشن چیست؟

موشن گرافیک شباهت بسیاری با انیمیشن دارد با این تفاوت که ساختار انیمیشن داستانی است و در سینما و تلویزیون کاربرد دارد در حالی که از موشن گرافیک بیشتر در زمینه‌های تجاری و برندسازی با تمرکز بر نمادها و جنبه‌های سمبولیک استفاده می‌شود.

چه زمانی از موشن گرافیک استفاده کنیم و چه زمانی از انیمیشن؟

استفاده از انیمیشن زمانی رخ می‌دهد که داستانی را در زمان طولانی بخواهیم شرح دهیم و در این میان کارکترها و پرداختن به شخصیت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است در حالی که از موشن گرافیک زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم پیامی را در زمان کوتاه به مخاطب انتقال دهیم و تمرکز بر انتقال مفهوم ویدیو است.

المان های موشن گرافیک

موشن گرافیک از تصویر تولید شده است. طراحی‌های گرافیک که با خلاقیت بالا و در هر شکل و رنگی به تصویر کشیده شده و سپس متحرک شده‌اند. در نهایت برای اتمام ساخت موشن گرافیک از موسیقی یا توضیحات گوینده به عنوان صدای ویدیو استفاده می‌گردد.

المان های موشن گرافیکموشن گرافیک با چه ابزار هایی ساخته می شود؟

می‌خواهید نام نرم ‌افزارها را بدانید ؟ باید به شما بگوییم برای ساخت موشن گرافیک درست است که نرم افزارها دخیل هستند و بدون آن‌ها کاری قابل اجرا نیست اما ابتدا باید به شما بگوییم اولین و مهم ترین ابزار برای یک موشن گرافیک برتر، خلاقیت و تنوع تصویری در آن است و سپس ابزارها خلاقیت را اجرا می‌کنند.

این نکته را هم باید در نظر گرفت که برای ساخت موشن گرافیک تنها یک ابزار وجود ندارد و نرم‌افزارهایی زیادی می‌تواند در این مسیر شما را به هدف برساند از جمله:

  • Adobe After Effects
  • Apple Quartz Composer
  • Autodesk Combustion
  • Various VJ Programs
  • Max/MSP
  • Smith Micro Software Anime Studio
  • Adobe Flash
  • Apple Quartz Composer

انواع موشن گرافیک

از مزایای استفاده از موشن گرافیک ، جذابیت بصری و ماندگاری در ذهن مخاطب است اما ساخت موشن گرافیک باید متناسب با کسب و کار صورت گیرد چرا که هر کدام از انواع آن می‌تواند برای هدف مخصوصی نتیجه بهتری ارائه دهد. از طرف دیگر با شناخت بیشتر انواع موشن گرافیک و انتخاب نوع مورد نظرتان می‌توانید تیمی حرفه‌ای‌تر برای ساخت موشن گرافیک انتخاب کرده و نتیجه بهتری دریافت کنید. در این بخش انواع محبوب این ویدیو را خواهیم شناخت:

تماشای نمونه کارهای
موشن گرافیک: بهترین ابزار داستان سرایی

انواع موشن گرافیک

ویدئورئال

ویدیو رئال ویدیویی است که همه میشناسیم. ویدیوهایی که در فضای واقعی فیلمبرداری شده‌اند و در آن‌ها از تصاویر گرافیکی استفاده به خصوصی نشده است.

ویدیو موشن

این سبک در واقع ترکیبی است از ویدیو رئال و گرافیک و می‌توان اینطور بیان کرد که در ویدیو موشن از گرافیک برای جذابیت‌های بصری بیشتر که قابل فیلمبرداری با دوربین نیستند، استفاده می‌شود.

استاپ موشن

مجوعه‌ای از عکس است که در آن اشیا به صورت جزئی حرکت داده شده و عکسبرداری شده است و در نهایت با کنار هم قرار دادن این عکس‌ها، استاپ موشن تولید می‌شود.

موشن‌ گرافیک

استفاده از تصاویر گرافیکی به جای تصاویر واقعی و حرکت بخشیدن به آن‌ها، ویدیویی جذاب و مخاطب پسند را به وجود می‌آورد که به آن موشن گرافیک می‌گویند و در نهایت ترکیب آن با صدا و موسیقی، کار را تکمیل می‌کند.

اینفو موشن

استفاده از تکنینک اینفوگرافی پایه و اساس اینفوموشن است و در واقع به گونه‌ای از گرافیک استفاده می‌شود که انتقال پیام از طریق اینفوگرافی رخ دهد.

انیمیشن

انیمیشن شباهت بسیاری به موشن گرافیک دارد اما داستان محور است و بر کارکترها و شخصیت‌های آن پرداخته می‌شود. علاوه بر این معمولا مدت زمان طولانی‌تری دارد.

قصد دارید حضور خود را در دنیای دیجیتال کسب و کار ها پر رنگ کنید ؟ استودیو باهم برای کمک به شما آماده است

اولین تفاوت جذاب استودیو باهم نسبت به دیگر همکاران در زمینه تولید موشن گرافیک، ارائه یک پکیج در بهترین کیفیت با هزینه‌ای معقول است، چرا که اولویت اول ما رضایت شما و کیفیت کار نهایی است.

در حالی که همکارانمان پکیج‌های مختلفی در کیفیت‌های مختلف دارند که برای دریافت محصولی با کیفیت مجبور به پرداخت هزینه‌ای بیشتر خواهید بود.

در واقع شما برای سفارش ساخت موشن گرافیک در استودیو باهم تنها یک بار و به میزان کاملا معقول هزینه خواهید کرد و بهترین کیفیت در تمامی موارد و جزئیات کار در اختیارتان قرار خواهد گرفت و در کنار در صورت تمایل شما، اتودهایی در روند طراحی موشن گرافیک نیز ارائه خواهد شد.

تماشای نمونه کارهای
کاربردها و مزایای استفاده از موشن گرافیک 🎞️

همچنین امکان ویرایش بدون محدودیت سناریو و کار نهایی از مزیت‌هایی است که بیانگر اهمیت رضایت شما را برای ما است.

امکان انتخاب گوینده زن و مرد و در سنین مختلف برای شما وجود خواهد داشت که امکان شنیدن نمونه صداهای گویندگان ما در سایت وجود دارد.

استودیو باهم نتیجه نهایی کار را در سه کیفیت 1080 که بالاترین کیفیت است، کیفیت مناسب اینستاگرام (حواسمون باشه اگر ویدیو با کیفیت بیش از حد بالا بارگزاری کنیم به دلیل حجم بالا باعث بازدید کمتر پست ما خواهد شد) و نیز کیفیتی مناسب آپارات، تلگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی برند شما در اختیارتان قرار خواهد داد.

نمونه از موشن گرافیک های ساخته شده توسط استودیو باهم

برای سفارش ساخت موشن گرافیک با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۴۸۳۵۴۴

چکیده مطلب

می‌خواهید نام نرم ‌افزارها را بدانید ؟ باید به شما بگوییم برای ساخت موشن گرافیک درست است که نرم افزارها دخیل هستند و بدون آن‌ها کاری قابل اجرا نیست اما ابتدا باید به شما بگوییم اولین و مهم ترین ابزار برای یک موشن گرافیک برتر، خلاقیت و تنوع تصویری در آن است و سپس ابزارها خلاقیت را اجرا می‌کنند.

پس از طراحی تصاویر در نرم‌افزارهای مربوطه به آن‌ها تحرک بخشید و در نهایت صدا یا موسیقی را به آن اضافه کرد و در تمام این مراحل مهمترین عامل جذابیت موشن گرافیک خلاقیت شما می‌باشد.

از مزیت‌های ارائه یک کار به صورت موشن گرافیک، جذابیت و اثرگذاری بیشتر بر مخاطب در زمانی کوتاه می‌باشد.

در واقع موشن گرافیک مجموعه‌ای از تصاویر و طراحی است که در نرم افزارهایی مانند افتر افکت (After Effect) رندر انیمیشن گرفته می‌شوند.

همچنین می‌توان گفت این سبک، هنری است برای پویا نمودن تصاویر و نیز ترکیب آن با صدا که در تبلیغات، ویدیوهای آموزشی و … و امروزه از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغ در دنیا می‌باشد اما ساخت موشن گرافیک باید متناسب با کسب و کار صورت گیرد چرا که هر کدام از انواع آن می‌تواند برای هدف مخصوصی نتیجه بهتری ارائه دهد.

از طرف دیگر با شناخت بیشتر انواع موشن گرافیک و انتخاب نوع مورد نظرتان می‌توانید تیمی حرفه‌ای‌تر برای ساخت موشن گرافیک انتخاب کرده و نتیجه بهتری دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.