تبلیغات سینما و تئاتر

همه چیز روی کاغذ بسیار ساده تا وقتی که دوربین را راه بیاندازی…

دیوید فینچر

سینما یک رسانه دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که به وسیله آن فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد و همچنین قابلیت استفاده هنری را داراست. یک اثر سینمایی که فیلم سینمایی نامیده می‌شود، از عناصر تصویر (به صورت مجموعه‌ای از فریم‌ها) و صدا (گفتگو، صدا و موسیقی) تشکیل شده‌است. یک فیلم بر اساس فیلمنامه و توسط کارگردان، با هزینه تهیه کننده و مجموعه‌ای از بازیگرها، فیلم‌بردار و عوامل دیگر ساخته می‌شود.

 سینما جدیدترین شاخه هنر، معروف به هنر هفتم است که امروزه یکی از عمومی‌ترین و محبوب‌ترین تولیدات هنری را ارائه می‌کند. سینما همچنین به محل پخش عمومی فیلم سینمایی نیز گفته می‌شود.

سینمای ایران سال‌هاست كه با موضوع بحران فیلمنامه‌نویسی و قصه‌های جذاب روبه‌رو است، اما در سال‌های اخیر موضوع‌های دیگری چون سینمای مستقل، تناسب تولید فیلم با امكانات پخش فیلم، سینمای روشنفكری، سینمای گروه‌های خاص، مخاطب‌سنجی و… مطرح شده است.

با این اوصاف موضوعی مهم و كلیدی همچنان در حاشیه باقی مانده است. صنعت و جایگاه صنعتی سینما موضوعی است كه كمتر در محافل سینمایی و فرهنگی – هنری مورد توجه قرار گرفته است و تنها وجه هنری سینما بیشتر مطرح شده است، به عبارت روشن‌تر هنر – صنعت سینما دارای دو ركن اساسی است كه گویا تنها وجه هنری و خلاقه آن در سینمای ایران دارای جایگاه و اعتبار است.

به بخش فنی و صنعتی سینما نیز همواره از این منظر نگریسته شده است كه كمبود و نقایص موجود در این بخش، در چرخه تولید فیلم در كشور خلائی ایجاد ننماید. موضوع صنعت سینما در ایران از این‌رو مهم و حساس است كه سینمای ایران از نظر تولید، جزو ده كشور اول جهان است، بنابراین برای اینكه چرخه تولید با مشكلات كمتری مواجه باشد، باید موضوع سخت‌افزار در سینمای ایران نیز جدی گرفته شود. این گزارش در پی آن است كه نگاه‌های مختلف نسبت به وجود یا نبود صنعت سینما در ایران را تبیین و مشكلات پیش‌روی صنعت سینمای ایران را بازشناسی و راهكارهایی نیز برای حل آن پیشنهاد دهد.

تاتر به طرز بی پایانی مجذوب کننده است چرا که بسیار اتفاقی است…

تاتر بسیار شبیه زندگی است…

آرتورمیلر

تاتر به هنرهای زیر تقسیم می شود:

تئاتر خیابانی

پانتومیم (بی کلام)

نمایش روحوضی

نقالی

نمایش عروسکی

نمایش :این کار توسط یک یا چند بازیگر در یک محیط باز به نام «سن» انجام می‌گیرد و توسط کارگردان هدایت می‌شود.

پانتومیم (بی کلام): نمایشی است که معمولاً توسط یک بازیگر انجام می‌گیرد و در آن از هیچ کلامی استفاده نمی‌شود.

نمایش روحوضی: به نمایشی گفته می‌شود که بازیگران روی یک حوض که با الوار پوشانده شده و رویش را فرش کرده‌اند داستان نمایش را اجرامی‌کنند. این نوع نمایش درزمان‌های قدیم انجام می‌شد.

پرده خوانی:به نمایشی گفته می‌شود که در آن تصاویری بر روی پرده نقاشی شده‌است و یک راوی طبق این پرده به نقل کردن نمایش می‌پردازد. این نوع نمایش بیشتر در زمان‌های قدیم استفاده می‌شد و به نمایش قهوه‌خانه‌ای معروف است.

نمایش عروسکی: نمایش عروسکی به نمایشی گفته می‌شود که در آن از عروسک استفاده می‌شود و بازیگران صحنه، عروسک‌ها می‌باشند و به افرادی که این عروسک‌ها را به حرکت درمی‌آورند، «عروسک گردان» گفته می‌شود، این نمایش هم دارای کارگردان است.

استودیو باهم در زمینه تاتر

 همه چیز روی کاغذ بسیار ساده تا وقتی که دوربین را راه بیاندازی

دیوید فینچر

سینما به عنوان هنر هفتم که امروزه یکی از عمومی‌ترین و محبوب‌ترین تولیدات هنری را ارائه می‌کند یک رسانه دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که علاوه بر جنبه هنری آن،یک جنبه ی اقتصادی نیز داراست که سینما را به عنوان صنعت سینما برای فعالیت اقتصادی گسترده معرفی می نماید و از آنجایی که هر فعالیت اقتصادی نیازمند تبلیغات مناسب است سینما نیز از این دسته مستثنی نیست و باید به تبلیغات توجه ویژه ای داشته باشد تا هر دو جنبه ی هنری و اقتصادی اش به خوبی فراگیر شود.

سینمای ایران اما به عنوان ده سینمای برتر در عرصه جهانی و داشتن اساتیدی بزرگ و فیلم های فاخر هنوز از جنبه ی اقتصادی خود غافل است و برای رسیدن به صنعت سینما باید علاوه بر توجه به امکانات سینمایی و روایت های درست به امکانات و ترفندهای تبلیغاتی روز دنیا توجه داشته باشد.

استودیوی تبلیغاتی باهم که در سینما فعالیت های زیادی را در کنار کارگردانان و تهیه کنندگان بزرگ و پخش کننده های گسترده فیلم داشته است همیشه بر آن بوده است که تکنیک های تبلیغاتی روز دنیا را با امکانات به روز شده به خانواده ی بزرگ سینمای ایران ارایه نماید تا چرخ این صنعت هر روز پر رونق تر شود و شاهد موفقیت های بیشتر مفاخر و جوانان مان باشیم.

مجری تبلیغات جشنواره ها

مجری انحصاری تبلیغات ویدیویی

تیاتر به طرز بی پایانی مجذوب کننده است چرا که بسیار اتفاقی است،تیاتر بسیار شبیه زندگی است….

آرتور میلر

باور عمومی اغلب بر این بوده است که تیاتر به عنوان یکی از هنرهای دیداری که می توان گفت خاص ترین مخاطبان را با دقیق ترین نگاه ها دارد اقتصاد ناموفق و حتی رو به شکستی داشته است و هنرمندانش با بهترین تلاش ها در شرایط سختی هستند اما در سال های اخیر اقتصاد تیاتر ایران روند رو به رشدی داشته است و می توان گفت که مهم ترین عاملی که بعد از بالا رفتن کیفیت آثار هنری در این روند موثر واقع شده ترفندهای تبلیغاتی بوده که آثار هنری را به بهترین شکل برای مخاطبان ارایه و معرفی نموده است و مخاطبان بیشتری را با هنرمندان همراه کرده است.

استودیو باهم در راستای خدمت به فرهنگ پر غنای ایرانی و آثار فاخر هنری همواره در کنار هنرمندان پرتلاش و شریف میهن مان بوده است و تلاش داشته است که به دور از منفعت طلبی های صرف در پیوند مناسبی که بین تیم تبلیغاتی و تولید خود و تیم هنری آثار برقرار می نماید دیدگاه دقیق صاحبان آثار را در تبلیغات اثر هنری به بهترین شکل و با کاربردی ترین تجهیزات و به روز ترین متدهای تبلیغاتی به مخاطبان منتقل نماید تا از این طریق دستاوردهای فرهنگی-هنری و اقتصادی قابل توجهی را برای هنرمندان سخت کوش و شایسته به ارمغان بیاورد.