تصویر سازی دو بعدی و سه بعدی

استفاده از تصویر برای رساندن یک پیام، قدیمی‌ترین راه تعامل بشر بوده است که از آن برای مطلع سازی، داستان سرایی، تزیین، شادی و… استفاده می‌شد. در دنیای مدرن امروز نیز از تصویر به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل جذب مخاطب استفاده می‌شود هرچند با رشد تکنولوژی، شکل و قیافه آن تغییر کرده و به اشکال دیجیتال دو بعدی و سه بعدی تبدیل شده است.استفاده از تصویر برای جذب مشتری در صفحه‌های مجازی، با توجه به این حقیقت که انسان اول می‌بیند و بعد می‌خواند، به ویژه برای کسب و کارها امری مهم است که نباید دست کم گرفته شود. امروزه فقط در پلتفرم اینستاگرام روزانه هشتاد میلیون عکس بارگذاری می‌شود. اما بسیاری از کسب و کارها علی‌رقم تلاش و حتی هزینه بسیار، از عدم بازدهی مطلوب پیج اینستاگرام یا سایت خود گله دارند که عمده دلیل آن، عدم جذابیت و نظم بصری و استفاده نامناسب از تصاویر می‌باشد که بهترین راه برای حل این مشکل مشورت با افراد متخصص است.استودیو باهم با جذب هنرمندان و طراحان جوان در فضایی دوستانه با امکان رشد و بروز خلاقیت، شرایطی را فراهم آورده است تا با ارائه بهترین کیفیت به شما عزیزان، نتیجه‌ای متفاوت را به وجود آورد.

طراحی دو بعدی و سه بعدی چیست؟

در دنیای طراحی و گرافیک آثار دو بعدی و سه بعدی وجود دارد و تفاوت آن‌ها اضافه شدن پارامتر عمق در طراحی‌های سه بعدی است. همین امر شباهت این نوع طراحی را به واقعیت بسیار نزدیک‌تر و البته طراحی آن را پیچیده‌تر می‌کند. این موضوع در تبلیغات نیز صادق است و می‌توان سفارش طراحی 3 بعدی یا سفارش طراحی 2 بعدی برای تیزر یا تصاویر تبلیغاتی را به ثبت رساند. اما در ابتدا باید هدف خود از این تبلیغ و نیز جامعه هدف خود را بشناسید و سپس با مشورت مسئول تبلیغات خود و استودیوی مورد نظر، محتوای مناسب‌تر را انتخاب کنید. لازم است بدانیم که هیچکدام از این دو نوع طراحی بر یکدیگر برتری نداشته و تنها به نیاز یک برند، هدف آن، بودجه تخصیص داده شده، مخاطبین هدف و … بستگی دارد. گاهی ممکن است نتیجه یک طراحی دو بعدی بسیار بهتر باشد و گاهی لازم به سفارش طراحی 3 بعدی باشد.. بنابراین در پیش فرض ذهنی خود به طراحی 3 بعدی برتری نداده و پیش از سفارش طراحی 3 بعدی با مشاور تبلیغات و استودیو مورد نظر خود مشورت کنید.

طراحی کاراکتر دو بعدی و سه بعدی

کاراکتر چه به صورت دو بعدی و چه سه بعدی نقش مهمی در اثرگذاری تبلیغ شما بر مخاطب دارد چراکه داستان شما توسط آن کاراکتر تعریف می‌شود. یک کاراکتر جذاب و مناسب می‌تواند تا مدت‌های زیادی در ذهن مخاطب مانده و برند شما را به او یادآوری کند.. کاراکترها نیز به کاراکترهای دو بعدی و سه بعدی تقسیم می‌شوند. هنگام سفارش طراحی 2 بعدی مهم‌ترین امر در میزان موفقیت شما، خلاقیت و تسلط طراح است. طراح باید بتواند با یک طرح دو بعدی اثری مؤثر بر مخاطب بگذارید. همین امر در سفارش طراحی 3 بعدی نیز صادق است و علاوه بر آن تسلط طراح بر ساخت کاراکتر نیز اهمیت زیادی می‌یابد چرا که توقع مخاطب از یک طرح 3 بعدی نزدیکی هرچه بیشتر به واقعیت است. طراحی کاراکتر تبلیغاتی قوانین خاص و ویژه خود را دارد و خصوصیات اصلی برند شما در تمام شکل‌ها و تصاویر باید دیده شود. هنگام سفارش طراحی 2 بعدی و یا سفارش طراحی 3 بعدی لازم است به نمونه کارهای استودیو مورد نظر خود توجه کنید و میزان اهمیت آن‌ها به استفاده از رنگ، فونت و دیگر ویژگی‌های برند در تبلیغات را بررسی کنید.

طراحی لوگو دو بعدی و سه بعدی

هنگام طراحی لوگو به صورت دو بعدی یا سه بعدی نکاتی را باید مورد توجه قرار داد مانند شناخت کافی از برند، طراحی‌های دستی و آزادی ذهن برای خلاقیت بیشتر، طراحی لوگو به گونه‌ای که هنگام استفاده به صورت تک رنگ نیز جذاب باشد، توجه به سلیقه و دیدگاه مشتری، انتخاب هوشمندانه رنگ‌ها و از همه مهم‌تر حفظ سادگی و خوانایی لوگو. چراکه اگر به برندهای مطرح جهان توجه کنیم، همگی به سمت سادگی رفته و ارزش زیبایی و ماندگاری را در این امر یافته‌اند. یک طراح خوب در اولین مرحله با بررسی و شناخت برند شما گزینه بهتر را بین سفارش طراحی 2 بعدی یا سفارش طراحی 3 بعدی لوگو پیشنهاد می‌دهد و تا انتها همراستا با نیازها و علایق و ویژگی‌های برند شما پیش می‌رود.

طراحی انیمیشن دو بعدی

پیش از انتخاب سفارش طراحی 2 بعدی یا سفارش طراحی 3 بعدی بهتر است درباره هر کدام از این دو نوع انیمیشن اطلاعات بیشتری داشته باشیم. یک انیمیشن دو بعدی در واقع در یک دنیای دو بعدی اتفاق می‌افتد به این معنی که همه چیز تنها در جهت عمودی و افقی قابلیت حرکت دارند. معمولا در طراحی‌های دو بعدی از تیرگی و روشنی و رنگ برای نشان دادن دوری و نزدیکی استفاده می‌کنند چرا که در این نوع طراحی، عمق وجود ندارد. قبل از سفارش طراحی 2 بعدی انیمیشن لازم است بدانیم از نظر ساخت 3 نوع انیمیشن دو بعدی داریم شامل:

انیمیشن‌های رسم خطی: مانند کارتون‌های قدیمی یا طرح‌هایی که بعضی افراد در گوشه دفتر خود می‌کشند که با ورق زدن سریع دارای تحرک می‌شوند و تمام صحنه‌ها و تصاویر به صورت دستی کشیده شده‌اند.

موشن گرافیک: نوع دیگری از انیمیشن هستند که با نرم‌افزارهای کامپیوتری و ابزارهای برداری ترسیم می‌شوند و امروزه محبوبیت بسیاری یافته‌اند.

تخته سفید: شبیه به انیمیشن‌های رسم خطی هستند که بر یک تخته یا کاغذ سفید شکل می‌گیرند و به ویژه در زمینه آموزش آنلاین کاربرد بسیاری دارند.

طراحی انیمیشن سه بعدی

برای سفارش طراحی 3 بعدی انیمیشن باید بدانیم که انیمیشن سه بعدی در واقع بر پایه‌ی دنیای واقعی ساخته می‌شود. یعنی علاوه بر طول و عرض، عمق نیز دارند و در سه جهت می‌توانند حرکت کنند. افزوده شدن عمق به این انیمیشن امکان حرکت‌های بسیار متنوع، چرخش، نماهای مختلف، موقعیت اشیا و … بسیار بیشتر و جذاب‌تر می‌شود که بر زاویه دید و نورپردازی اثر نهایی تأثیر بسیار دارد. برای سفارش طراحی 3 بعدی باید سه مرحله تولید آن را در نظر بگیریم:

مدلسازی: مرحله اولیه کار است که تمامی مدل‌ها در نرم افزارهای مربوطه به صورت سه بعدی ساخته می‌شوند.

متحرک سازی: فرآیندی است که تحرک و جهت حرکت اشیا و کاراکترها در هر صحنه تنظیم می‌شود.

رندر: مرحله نهایی کار که تمام صحنه‌ها با تنظیم ویژگی‌هایی مانند زاویه دید، نور و … رندر گرفته شده و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای تدوین به انیمیشن تبدیل می‌شوند.

 

تصویرسازی دو بعدی و سه بعدی